Yeni Trend: Kısa Doğum Filmi


Uzun süredir Doğum ve Bebek Fotoğrafları çekiyorum. Doğum Fotoğrafları, kendimize, ailelerimize ve bebeğimize bıraktığımız güzel bir anıdır.
Kısa Doğum Filmi yine kendimize, ailelerimize ama en önemlisi ileride bebeğimize bırakılan her detayında ve ayrıntısında bizden bir şeyler bulacağı 5-7 dakikalık en özel görüntülerden oluşan doğum belgeselidir.
Doğumunuzdan geriye kalan yaşadığınız heyecanları ve anıları fotoğraflamak yetmeyecek yıllar sonra doğum filmini izlediğinizde, o an yaşadığınız tüm duyguları yeniden yaşamanıza yardımcı olacaktır. Hayatınızın en önemli anlarının her detayını mutlaka unutmayacaksınız.
Ömür boyu hafızalarınızdan silinmeyecek mucizevi bir anı yaşamak ve dünyaya bir can getirmek yaşanılan en özel anlardandır. Fakat her an her yerde bulunmadığınız karelerde neler yaşanmış, bebeğin ilk ağlamasında ki ses kaydı, ilk göbek bağının kesilmesinde, ilk bakımlarında, ailelerinizin bebeği ilk gördükleri anda ki yaşadığı duyguları, heyecanları daha sonra keyifle izleyebileceksiniz.

Doğum anınızda yanınızda bulunamayan, gelememiş olan dost ve akrabalarınızla birlikte masalsı film tadında canlı canlı izleyebileceğiniz bir doğum filminiz olacaktır.
Kısa Doğum Filminin en güzel tarafı da o an tüm aile bireylerinin yanınızda yer almasıdır. Anneanneler, dedeler, babaanneler , halalar, teyzeler, yakın dostlar. Herkesi aynı anda görebileceğiniz ve ileride izlediğinizde bir arada bulduğunuz ender ve unutulmayacak anlardandır. Aile bireyleri ile yapılan röportajlar ise bebeğinize bırakılacak en özel hislerin yansıtıldığı unutulmaz bir hediyedir.
Kısa Doğum Filmi, sezaryen doğumlarda doğumunuza başlamadan 1 saat öncesinde hastane odasında başlıyor. Normal doğumlarda ise belirttiğimiz açıklıkta bize haber verip yine hastane odasında başlıyor.
Doğuma girmeden önce isteğe göre anne ve babanın duygu ve düşüncelerine yer verilen mini röportajlar yapıyoruz. Odanın süsleme detayları ve hazırlık aşamaları, doğuma gidiş anları, ailelerin heyecanları ile doğum öncesi anlar görüntüleniyor. Bebeğin ilk çıkışları, ilk ağlaması, göbek bağının kesilmesi, aile ilk karşılaşma ve yaşanılan en özel anlar kayıt altına alınıyor. Anne için önem teşkil eden bir durum da, bebek bakım odasındayken bebeğinden ayrı kalan anne için bebeğin tüm görüntüleri, bebeğin ilk bakımları, aile bireylerinin mini röportajları annenin bulunmadığı tüm kareleri görüntülüyoruz. Daha sonra anne dışarıda neler yaşanmış, ailelerin bebeği gördükleri anda ki duyguları, babanın ilk kucağına aldığı dakikalarını birlikte keyifle izleyebiliyorlar.
Kısa Doğum Filmi, aile olmanın ilk gününün doğum belgeselidir.
Her doğum filmi kendi içinde farklıdır. Her ailenin yaşadığı anlar, verdiği tepkiler, gözyaşları, umutları ve sevinçleri farklılık gösterir.
Kısa Doğum Filmi olarak biz o anları sadece görüntülemekle kalmıyoruz. Kendi içerisinde minik kurgular ile sinematik görüntülere yer veriyoruz.
Kısa Doğum Filmi hazırlanırken diğer önemli unsur film müziğidir. Özenle seçtiğimiz müzikler ile o anları farklı boyuta taşıyoruz. Müzik seçmek için saatlerce zaman harcayabiliyoruz. Çünkü filmi çekilen ailenin verdiği tepkisinden, duygusallığına kadar olan süreçte neler yaşandığına bakıp ona göre karar veriyoruz. Müzik seçimine karar verirken sizin tercih ettiğiniz müziği de kullanabiliriz. Ancak bugüne kadar müzik seçiminde aileler bize güvendiği için tercihlerini bizim seçtiğimiz müziklerden yana kullandılar.
Kısa Doğum Filmi çekerken, aileler özellikle babalar kameralara biraz çekingen yaklaşsa da filmi çekmeye başladıktan kısa süre sonra bize yardımcı olup, kurgularımıza kendileri de renk katabiliyorlar.
Kısa Doğum Filmi’ni tercih eden aileler genellikle Doğum Fotoğrafı’nı da beraberinde tercih ediyorlar. Doğum Fotoğrafı çekilen aile extra zorlanmadan arka planda en özel anları görüntüleniyor. Ailelerden istediğimiz doğum filmi çekildiğini unutmaları ve özel anlarını sadece yaşamalarıdır.
Kısa Doğum Filmi bir ekip işidir. Ekibimizde tecrübeli 2 kişi bulunuyor. İki kişi olmasının en büyük avantajı doğumların çakışma durumunu bertaraf ediyoruz. Doğum Fotoğraflarını ve doğum filmini çekerken birlikte uyumlu hareket etmeliyiz.
Doğru ekiple çalışmak videonuzu daha kaliteli kılacak ve yıllar boyu izlerken mutlu olmanızı sağlayacaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.